kidZEP MESLEKLER ATÖLYESİ

  

   Okul öncesi çocukların, kendini gerçekleştirme yolculuğunda; ilgi, yetenek,  merak ve ihtiyaç gibi çeşitli bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak hazırlanan sarmal ve disiplinler arası bir yaklaşımla yapılandırılmış, okul öncesi zenginleştirilmiş, eğitim programı uygulama atölyeleridir.

1. Cook Kids Atölyesi: Minik Şefler Mutfakta! Minik şefler çırparak, süsleyerek pişirecek, kendi becerileri ile zevklerine uygun birbirinden leziz tatlar oluşturarak mutfak kültürümüzü öğrenecekler. Sağlıklı, organik beslenmenin önemini kavrayarak yapay ve hazır gıdaların zararlarını tanıyacaklar.

2. Marketim Atölyesi: İhtiyaçlarımı Biliyor, Paramı Doğru Harcıyorum!Alışveriş kültürüyle tanışan,  ihtiyaçlarını doğru tespit edebilen bilinçli bir tüketici olarak, fırından ekmek, manavdan meyve, kasaptan et almayı öğrenecekler.

3. İnşaat Atölyesi: Küçük Mimarlar İnşaatta!Yapıların temel unsurlarını oluşturan beton, kolon, kiriş, duvar ve bağlantı sistemlerini temsili materyallerle tanıyacaklar.  İnşa etme ve onarma teması üzerine kendi hayal güçlerini kullanarak bir yapı oluşturmaya çalışacaklar.

4. Trafik, Tamir ve İlk Yardım Atölyesi: Kurallara Uy, Kırmızıda Dur!Trafik kurallarına uyulmaması halinde yaşanan karmaşayı, karşılaşılan tehlikeyi dramatik kurgu oyunlarla yaşayarak kavrayacaklar. Araçlarına yakıt alacak, lastik değiştirecek, kendi el aletleri ile tamir yapma becerisi kazanacaklar.  İlk yardımın önemini, basit önleyici tedbirleri öğrenecekler. Toplu taşım araçlarında uyulması gereken kuralları ilgili araç gereçlerle uygulamalı yaşayacaklar.

5. Mini Klinik Atölyesi: Büyüyünce Doktor Olcam!Muayene edip, temsili ameliyat yapacaklar, tansiyon ölçüp iğne vuracaklar; hastane, doktor ve ilaç fobisini yenecekler. Hastalıkları, hasta haklarını ve hastane kurallarını öğrenecekler. Hastalanmadan önce sağlığın önemini kavrayacaklar.