Cambridge Destekli İngilizce

 Gülnihal Eğitim Kurumları MEB müfredatı ile birlikte “Yeni Bir Dil Yabancı Dil” özgün öğretim programını kurumlarında uygular.Gülnihal Eğitim Kurumları yabancı dil öğretim programı, anaokulundan sekizinci sınıfa kadar yeni bir dili sarmal disiplin ile öğretmeyi hedefler. Anaokul ve ilkokulda öğrencilerimizin İngilizce öğrenim düzeyleri dil gelişim yeterlilik testleri ile ölçülmektedir.  Doğal dil öğrenim yöntemleri ile edinilmiş konuşma becerileri anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz (Native Teacher) tarafından takip edilmektedir.  Ortaokul öğrencilerimizin sahip oldukları 4 beceri  (okuma, yazma, konuşma, dinleme)  Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) kapsamında öğrencilerimizin dönem boyunca sağladıkları başarı ve öğrenme düzeylerini belirleyen Track Test ile takip edilmektedir.

YABANCI DİL ÖĞRENİM PROJELERİMİZ

 Öğrencilerimize öğrenilen yabancı dilin doğal ve akıcı kullanımını pekiştiren,destekleyen üç boyutlu materyallerle proje sunumları yaptırılır.

Anaokulunda İngilizce;

 Okul öncesi öğrencilerimizin müzik, sanat ve spor becerileri ile kidzep atölye etkinliklerinde yeni bir dil İngilizce ile tanışmaları ve bu dile ilgi duymaları sağlanır. İlkokul öncesi yabancı dil eğitimine hazırbulunuşlu hale gelirler.

İlkokulda İngilizce;

 1.sınıflarımız dil eğitiminde hazırlık uygulaması yaptığımız sınıflarımızdır. Yoğunlaştırılmış olarak ve Native öğretmenlerimizce verilen Speaking dersleri sayesinde öğrencilerimizin doğal öğrenim yöntemleri ile yeni bir dil edinime sahip olmaları amaçlanmaktadır.2.sınıf,3.sınıf ve 4.sınıflar:oğunlaştırılmış “Grammar E1 Speaking” dersleri sayesinde öğrencilerimiz İngilizceyi aktif olarak her alanda kullanır.

Ortaokulda İngilizce;

 5.sınıflarımız dil eğitiminde hazırlık eğitimi uygulaması yaptığımız 2.kademedeki sınıflarımızdır.Speaking dersleri ve Grammar dersleri eşit yoğunlukta yapılmaktadır. 6.7.ve 8.sınıflarda, 5.Sınıfta öğrenilmiş 4 beceriyi(yazma,konuşma-okuma,dinleme) geliştirmesi hedeflenir ve sağlanmaktadır. Ayrıca Liseye Giriş Sınavları(LGS) için extra dersler verilmektedir.