GÜLNİHAL'DE TASARIM BECERİ EĞİTİMİNE BAKIŞ

                 ÖĞRENEREK ÜRETEN,ÜRETEREK ÖĞRENEN ÇOCUKLAR

   Gülnihal Eğitim Kurumları olarak güncel bilgilerin takibini yapmakta ve eğitim programımız kapsamına almaktayız. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ortaya konan hedeflerden biri TBA(Tasarım Beceri Atölyeleri)’ların kurulmasıdır. Tasarım Beceri Atölyeleri okulumuzun kendi modeli olan kidZEP modeli ile benzerlik taşımaktadır. Yıllardır kidZEP modeli ile yürüttüğümüz eğitim çalışmalarımızın güncellik taşıması bizi oldukça sevindirdi. Atölye eğitimi kapsamında her çocuğun kendi becerileri doğrultusunda istediği atölyede çalışma fırsatı sunuyoruz. İsteyen öğrenci resim yapıyor, isteyen ekoloji atölyesinde zaman geçiriyor. Yapılan faaliyetler eğitim müfredatına bağlıdır ama müfredatla sınırlı değildir.

    Tasarım beceri atölyeleri bütün öğrencilerin aynı faaliyetleri yaptıkları değil, yaratıcılıklarını geliştirdikleri atölyelerdir. Öğrencilerin neye ilgileri varsa o alanda kendilerini rahatça ifade etmeleri ve çok yönlü olarak düşünmelerini sağlıyoruz.

              ELİNİ KULLANAN ÇOCUKLAR

   Gelişen teknolojide elektronik aletlerle küçük yaşlarda tanışan çocukların ince motor beceri gelişimi olumsuz etkilenmektedir. Beceri atölyeleri ile öğrencilerin el becerilerini geliştirmesi,el-göz koordinasyonunu sağlayabilmesini destekleyen etkinler yapılmaktadır. İnce ve kaba motor kas gelişimlerini gelişim dönemlerinde tamamlamayan çocuklarda ileri yaşlarda olumsuz özellikler ortaya çıkmaktadır. Mutfak atölyeleri ile hamura dokunan çocuklar ,manav etkinliği ile finansal okuryazarlık kazanan ve daha bir çok etkinliğimiz ile kalıcı öğrenen çocuklar yetiştiriyoruz.