Kurucularımız

 

1973 Ankara doğumlu olan kurucumuz Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’de Eğitim Uzmanı olarak Lisans eğitimi aldıktan sonra Yüksek lisansını Eğitim Yönetimi alanında “Türkiye ‘de Özel Öğretimin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması” konusunda çalışma yaparak tamamlamıştır. Mesleki tecrübe ve birikiminin ilk 15 yılını (1993-2008) Ankara’nın saygın eğitim kurumlarından olan Muradiye Öğretim Kurumlarında Rehberlik ve Ölçme Değerlendirme Uzmanı olarak, 16. ve 17. yılını (2008 –2010) Bilişim Kolejinin kuruluş aşamasında Eğitim uzmanı ve idareci olarak oluşturmuştur. Meslek hayatı boyunca uzmanlık bilgisini, anne hassasiyeti ile birleştirdiği için kendisinden hizmet alan velilerin memnuniyetini, güven ve desteğini almıştır. 2011 Yılında Özel Gülnihal Koleji’nin açılışını gerçekleştirerek, 18 yılda edinmiş olduğu tecrübe ve birikimini özgün eğitim anlayışıyla eğitim camiasına hizmet etmeye devam etmektedir. Özel Öğretim Derneği Eğitim Komisyonu Başkanı olarak Özel Öğretim Sektörünün gelişmesine katkıda bulunmaktadır.​

 

 

 Girişimci iş adamı. 1969 yılında Ankara’da doğdu, evli ve üç çocuk babasıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Yenimahalle’de tamamlayan Çetinkaya, 1990 yılında Ankara Ünv. Fen Fak. Biyoloji Bölümü 2'nci sınıftan kendi isteği ile ayrıldığı lisans eğitimini daha sonra Anadolu Ünv. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. 1995-2003 yıllarında Ankara’da ulaşım sektöründe işletmecilik yaptı. 2004-2009 yıllarında Yenimahalle Belediyesinde; Hacı Sabancı Kapalı Yüzme Havuzu Tesis Müdürlüğü ve Yeni Masa Koordinatörlüğü idari görevlerinde bulundu. Mevzuat ve bürokrasi tecrübesine sahip. Kamu kaynaklarını özel sektör işletim stratejisi ile aktif ve verimli kullanarak ilklere imza attı, başarılı sosyal belediyecilik hizmetlerinde bulundu. Disiplinli ve planlı çalışmaları; Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Yüzme Takımına 10 – 11 yaş grubunda Türkiye Şampiyonluğu kazandırdı. İş hayatında edindiği sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel birikimlerini inovatif yatırım anlayışı ile buluşturarak 2010 yılında Özel Gülnihal Eğitim Kurumlarını kurdu. Özel öğretim sektörüne girişinin üçüncü yılında ÖZDER Ankara İl Başkanı seçildi. 

Uzun yıllar Ankara’da STK çalışmaları ve örgütlenmeleri içerisinde çeşitli görevler aldı.  Meslek odalarının sektör derneklerinin yatırım, istihdam, kalkınma ve sosyal projelerinde Milli ve Yerli hassasiyetlerin gözetilmesine katkılar sundu. OSTİM, İVEDİK OSB, Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası, Ankara Servis İşletmecileri Esnaf Odası ve Başkent Otomotivciler Derneği Başkanlıkları ve üst yönetimleri ile birlikte teknik ve sosyal projeler geliştirdi.

OTONOMİ PROJE DANIŞMANLIĞI (2008-2011) ; Ankara’da bulunan Oto Galerilerinin şehir dışına taşınması projesinde modern kent yaşamında ticaret anlayışının yenilikçi ve sürdürülebilir olmasına önem verdi. Bireyin yaşam kalitesine ve tüketim tercihine faydacı yaklaşımlar kazandırılması, sürdürülebilir mali kayıt sisteminin sektöre yerleştirilmesi, danışmanlık konularını teşkil etti.

ASKAN-DER; Ülkemiz sanayisinde üretimi ve istihdamı artırma amaçlı kurulan ASKANDER Anadolu Sanayini Kalkındırma Derneği kurucu ekibinde görev aldı. OSTİM ve İVEDİK OSB sanayicileri ile istişare toplantıları düzenledi, ortak hedef ve heyecan oluşmasına katkı sağladı. Derneğin kuruluş görevlendirmelerini gerçekleştirdi.

OFSET UYGULAMALARI; OFSET uygulamalarına OSTİM OSB’de üretilen sanayi mamüllerinin de dahil edilmesi için ilgili bakan ve kamu bürokrasisini OSTİM üst yönetimi ile bir araya getirerek, Ankara sanayisi lehine lobi faaliyetleri yürüttü. Sanayi – Kamu koordinasyonunda etkili oldu.

Aktif siyasetle ilgilenen Çetinkaya Türkiye’de bir ilk olan, Siyaset ve Sanayi-Üretim ilişkisini koordine eden  ‘’AK Parti Ankara İl Başkanlığı Sanayi Komisyonu’’ teşkilatını kurdu. Halen; ÖZDER Özel Öğretim Derneği Ankara Şube Başkanlığı, Ankara 15 Temmuz Platformu Genel Sekreterliği, Kahramankazan Güvenç Köyü Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, UTM Uluslararası Ticaret Merkezleri Derneği kurucu başkanlığı görevlerini yürütmektedir.