HAFIZLIK & İNGİLİZCE HAZIRLIK SINAV BAŞVURUSU

ÖZEL GÜLNİHAL  EĞİTİM KURUMLARI
2021-2022  EĞİTİM ÖĞRETİM YILI   ÖĞRENCİ GİRİŞ ve BURSLULUK SINAVI ŞARTNAMESİ(19 HAZİRAN 2021) 
1. SINAVIN ADI        :  ÖZEL GÜLNİHAL  EĞİTİM KURUMLARI Öğrenci Bursluluk Sınavı
2. SINAVIN AMACI  : Öğrencilerin temel disiplinlerde mevcut durumlarını belirleyerek okula kayıt için ön seçim oluşturmak, burs verilecek öğrencileri belirlemek
3. SINAV YERİ         : Özel Gülnihal Eğitim kurumları Serhat mah.1307.sk no:3 Yenimahalle /  ANK iletişim 0549 500 20 21  /0549 500 20 22
4. SINAV DÜZEYLERİ : 2020-2021 öğretim yılında 4. 5.  sınıfta okuyan öğrenciler.
5. SINAV  BAŞVURU ŞEKLİ : Sınav başvuruları   www.gulnihalegitimkurumlari.com  adresinden “ Başvuru Formu” doldurmaları ile alınmaktadır. Sınav giriş belgeleri de aynı sistem üzerinden alınacak yada sınav öncesi okuldan elden teslim alınabilecektir Sınava girecek öğrencilerin, sınav günü nüfus cüzdanları ve sınav giriş belgelerini yanında bulundurmaları gerekmektedir
6. SINAV SON BAŞVURU TARİHİ      : 18 Haziran 2021 Cuma 
7. BURSLULUK SINAVI İKİ AŞAMADA YAPILACAKTIR .(Sınava başvuranlardan ücret alınmayacaktır.)
  BİRİNCİ AŞAMA : Çoktan Seçmeli sınav   19 Haziran 2021 Cumartesi   saat 10:00    uygulanacaktır.
  İKİNCİ AŞAMA :   MANTIK ve   MUHAKEME BECERİSİ   ÖLÇME SINAVI :    23 -28  HAZİRAN 2021  tarihleri arasında yapılacaktır.  Dereceye Giren  Öğrencilere sınav   randevu usulü ile bireysel uygulanacaktır. Bu Bölümde    5 soruluk Türkçe ve   5 soruluk Matematik derslerinden  Mantık ve Muhakeme bilgisini ölçmeye yönelik yazılı açık uçlu sorulardan oluşacaktır. (1. aşama sınavda başarı sağlayan, dereceye giren öğrenciler, ikinci aşama sınava girmeye   hak kazanacaktır.)
8. SINAV SONUÇLARININ  DUYURULMASI :  (BURSLU KAYIT HAKKI KAZANAN  ÖĞRENCİLERİN İLANI  EDİLMESİ): 29 HAZİRAN 2021 SALI   Okul yönetimi tarafından ilgili veliye yazılı ve sözlü olarak bildirilecektir.Sınav sonuç belgeleri  öğrenci velisi tarafından okuldan teslim alınabilecektir.
9. BURSLU KAYIT HAKKI GEÇERLİLİK SÜRESİ : Sınav puanı sonucuna göre öğrencinin kazandığı indirim ve/veya bursluluk hakkı, 12 Temmuz 2021  tarihine kadar Özel Gülnihal Ortaokulu 'na   kayıt yaptırmaları durumunda geçerli olacaktır. 
10. BURS HAKKI DEVAM SÜRE VE ŞARTI : Kazanılan Bursun devam etmesi öğrencinin yıl içerisinde yapılacak seviye tespit sınavlarında  girişteki başarı düzeyini korumasına  okul kültürü ve disiplinine aykırı davranmaması şartına  bağlıdır.Başarı Bursu kazanılan yıl  için geçerlidir. Bir üst sınıfa geçen öğrencinin  2022-2023 burs oranı  ,öğretim yılının sonunda  HAZİRAN 2022 de yapılacak bursluluk sınavı ile tekrar  belirlenecektir.Öğrencinin mazeretsiz olarak okula gelmemesi ve devamsızlıktan kalması durumunda burs sona erer.
11. BURS KAPSAMI : Sınav sonucunda kazanılan busluluk  hakkı ilan edilen 2021 -2022   eğitim  ücretini kapsamaktadır. Başarı Bursu yemek , kitap,kırtasiye , kıyafet, servis ,gezi vb diğer  ücretleri  kapsamaz.Bu hizmetleri alması halinde  ücreti veliye aittir. BURS Sınav Sonucunda Kazanılan Burs miktarı /oranı  2021-2022 Yılında hak kazandığı sınıf seviyesinde Özel Gülnihal Eğitim Ortaokulu'nda  öğrenci olarak kayıtlı okuması   halinde eğitim öğretim hizmeti olarak sunulacaktır. Herhangi bir nakti veya diğer ücret vb menfaat ,ayrıcalık olarak  öğrenciye ve veliye burs yardım vb ad altında okul tarafından ödenmeyecektir.Vaad edilmemektedir.
12. SINAV SONUCUNDA EŞİTLİK DURUMUNDA : %100 eğitim bursu her sınıf seviyesinde 1 öğrenciye verilecektir.%100 burs kazanan birden fazla    öğrenci olması durumunda  ailenin ekonomik durumu  esas alınarak ihtiyaç sahibi olan öğrenci bu hakkı kullanacaktır. Diğer öğrenci sınav 2.olan öğrenciye vaad edilen burs miktarından faydalanacaktır.