GÜLNİHAL SPOR OKULU

 Beden Eğitimi derslerinde; motor gelişim sürecinde temel hareket becerileri olarak; büyük kas ve gruplarının kontrol ettiği yürüme, koşma, atlama, yana kayma etkinlikleri, küçük kas ve gruplarının kontrol ettiği yazı yazmak, ayakkabı bağlamak vb etkinlikler esas alınır.Okul öncesi dönem ve okul dönemindeki çocuklarda temel motor becerilerin gelişimi takip edilir. Temel hareket becerisi olarak; spor ve gelişmiş aktivitelere temel oluşturan koşma, yakalama, zıplama, atlama, fırlatma, sekme, topa ayakla vurma, topu tutma gibi büyük ve küçük kas hareketlerinden oluşan hareketlerin tümü gerçekleştirilir. Sosyal gelişimi ve öz bakım becerilerini destekleyici spor ve ritim etkinlikleri yaptırılır.

  • Öz güvenli ve  kendini kontrol edebilen bireyler olmaları desteklenir. Sağlıklı bedensel ve ruhsal gelişim için düzenli ve sürekli spor yapma alışkanlığı kazandırılır. Yardımlaşma duygusu, takım oyunu, uyum ve tahammül edebilme becerileri geliştirilir.   
  • Erken spor beceri keşfi ve bireysel yetenek geliştirme atölye çalışmaları yapılır.
  • Yüzme, jimnastik, bale ve tenis branşlarında; temel jimnastik, beden-zihin-nefes üçlüsü, esneklik ve koordinasyon geliştirme çalışmaları yapılır.
  • Okçuluk, binicilik, atıcılık ve güreş gibi ata sporlarını tanıma ve öğrenme etkinlikleri gerçekleştirilir.
  • Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, masa tenisi, aikido, dart gibi bireysel ve takım sporları yapılır. Yetenekli öğrencilerin lisanslı sporcu olması özendirilir.